loader
Візит до ДСП ЧАЕС - Умови по маршрут "Макетний"
Умови надання послуг з відвідування Чорнобильської АЕС по маршруту "Макетний"
Іноземні та українські групи відвідувачів і окремі громадяни можуть відвідати ДСП ЧАЕС з ознайомчою метою за окремим, спеціально розробленим маршрутом «Макетний».

Маршрут «Макетний» здійснюється лише для представників громадськості, які відвідують зону відчуження в рамках одного з маршрутів ДП «ЦОТІЗ» за окремою програмою.

Послуги з прийому та інформаційного супроводу є платними. Оплата здійснюється за затвердженими тарифами.

Формування групи починається з подачі он-лайн заявки на відвідування на сайті ДСП ЧАЕС visit.chnpp.gov.ua

Заявку на відвідування можуть надати як окремі громадяни, так і групи чисельністю не більше 40 осіб.

Оформлення групової заявки здійснюється через організатора, при цьому інформація в заявці надається персонально по кожному учаснику групи.

При оформленні групової заявки організатору надається знижка:
 • для групи чисельністю 5-10 осіб - 10%;
 • для групи чисельністю 11-15 осіб - 15%.

Заявка на відвідування подається завчасно, але не пізніше, ніж за 3 календарних дні до дати візиту.

При оформленні заявки необхідно заповнити всі поля форми та надати відомості, в тому числі:
 • особисті дані фізичної особи або юридичні реквізити установи, які організовують візит, а також дані для зв`язку;
 • прізвище, ім`я, по батькові, громадянство, дані паспорта або іншого документа, що посвідчує особу кожного члена групи, дані про розмір одягу, взуття. У разі, якщо організатор бере участь у візиті, він надає дані і на себе.

Заявка заповнюється без скорочень і абревіатур.

При заповненні заявки відвідувач/організатор дає згоду на виконання учасниками поїздки ряду обов`язкових вимог, в тому числі гарантує що учасники поїздки:
 • ознайомлені з цими умовами та правилами перебування на території зони відчуження, розміщеними на сайті visit.chnpp.gov.ua;
 • не мають медичних протипоказань для перебування в зоні з підвищеним рівнем іонізуючого випромінювання, вплив, спричинений за рік, не перевищує 0,9 мЗв;
 • дають згоду на обробку персональних даних.

Оплата (повна передоплата) відвідування в зазначені терміни здійснюється:
 • для юридичних осіб та ФОП за банківськими реквізитами;
 • для фізичних осіб будь-яким з методів, пропонованих на сторінці електронної подачі Заявок "Візит".

Після перевірки даних і підтвердження отримання оплати, Чорнобильська АЕС не пізніше, ніж за добу до візиту надішле відвідувачу/організатору необхідну інформацію і докладні інструкції щодо відвідування.

За результатами розгляду заявки буде підготовлена та погоджена програма, яка є підставою для в`їзду на територію Чорнобильської АЕС, або надана вмотивована відмова у відвідуванні.

Підставами для відмови у відвідуванні зони відчуження і зони безумовного (обов`язкового) відселення є:
 • недосягнення зазначеними особами вісімнадцятирічного віку;
 • надання в заявці недостовірних даних;
 • настання несприятливих погодних умов;
 • загроза виникнення надзвичайної ситуації або пожежі у пожежонебезпечний період;
 • виконання ремонтних (науково-дослідних, технологічних) та інших робіт, які унеможливлюють перебування сторонніх осіб на території зони відчуження і зони безумовного (обов`язкового) відселення;
 • в разі отримання від правоохоронних органів інформації про причетність особи до терористичної діяльності;
 • непроведення оплати у встановлені терміни;
 • в інших випадках, виходячи з норм законодавчих і нормативних актів, в тому числі розпорядчих документів організацій вищого рівня, наглядових, контролюючих організацій, що роблять неможливим організацію відвідування.

Всі візити на Чорнобильську АЕС з ознайомчою метою є одноденними.

У разі відмови/скасування візиту з вини Чорнобильської АЕС, або через несприятливі умови чи загрози виникнення надзвичайної ситуації, пожежі, виконання ремонтних і інших робіт, повернення оплати здійснюється Платнику в 120-денний термін на рахунок/картковий рахунок, з яких були отримані кошти, в розмірі 100% від сплаченої суми в гривневому еквіваленті. Для цього необхідно в системі «Візит» сформувати лист-запит на повернення коштів, далі необхідно підтвердити запит на повернення коштів, роздрукувавши сформований лист-запит, поставивши свій підпис і відправивши лист на поштову адресу вказану в листі, а також підписану скан-копію на вказану на сайті електронну пошту.

У разі, якщо лист-запит не буде підтверджено в в 30-денний термін, кошти за нереалізований візит будуть автоматично зараховані на «віртуальний баланс».

Кошти за нереалізовані візити також можуть бути зараховані на «віртуальний баланс» Організатора з можливістю їх використання при поданні наступних заявок за будь-якими маршрутами до вичерпання суми на балансі.

За бажанням відвідувача візит може бути перенесений на іншу дату за погодженням.

У разі скасування візиту з причин, відмінних від вищевказаних, оплата не повертається.

У разі необхідності ДСП ЧАЕС надає після закінчення візиту акти наданих послуг.

ДСП ЧАЕС не несе відповідальності за будь-які збитки, заподіяні здоров`ю, майну відвідувача/організатора - нанесені до, під час, після відвідин іншими відвідувачами, організаторами відвідування, третіми особами, а також через вплив радіації та інших шкідливих чинників, стихійним лихом, тваринами тощо.

ДСП ЧАЕС не несе відповідальності за будь-які збитки, заподіяні здоров`ю, майну відвідувача/організатора - нанесені до, під час, після відвідування діями або бездіяльністю служб, що забезпечують порядок автомобільного руху, комунальних або інших служб, які обслуговують відвідувачів/організаторів. Розміщенням заявки на сайті ДСП ЧАЕС відвідувач/організатор підтверджує, що він ознайомлений та повністю погоджується з усіма умовами відвідування ДСП ЧАЕС.

©2018 - 2020 ДСП "ЧАЕС"