loader
Візит до ДСП ЧАЕС - Умови по маршрут "Базовий плюс"
Умови надання послуг з відвідування Чорнобильської АЕС по маршруту "Базовий плюс"
Іноземні та українські групи відвідувачів і окремі громадяни можуть відвідати ДСП ЧАЕС з ознайомчою метою за окремим, спеціально розробленим маршрутом «Базовий Плюс».
Тури у вихідні дні за маршрутом здійснюються лише для представників громадськості, які відвідують зону відчуження в рамках організованого візиту та заїжджають через КПП «Дитятки».

Послуги з прийому та інформаційного супроводу є платними. Оплата здійснюється за затвердженими тарифами.

Формування групи починається з подачі он-лайн заявки на відвідування на сайті ДСП ЧАЕС visit.chnpp.gov.ua

Заявку на відвідування можуть надати як окремі громадяни, так і групи чисельністю не більше 15 осіб.

Оформлення групової заявки здійснюється через організатора, при цьому інформація в заявці надається персонально по кожному учаснику групи.

При оформленні групової заявки організатору надається знижка:
 • для групи чисельністю 5-10 осіб - 10%;
 • для групи чисельністю 11-15 осіб - 15%.
 
Заявка на відвідування подається завчасно, але не пізніше, ніж за 14 календарних днів до дати візиту.

При оформленні заявки необхідно заповнити всі поля форми та надати відомості, в тому числі:
 • особисті дані фізичної особи або юридичні реквізити установи, які організовують візит, а також дані для зв`язку;
 • прізвище, ім`я, по батькові, громадянство, дані паспорта або іншого документа, що посвідчує особу кожного члена групи, дані про розмір одягу, взуття. У разі, якщо організатор бере участь у візиті, він надає дані і на себе.

Також, при оформленні заявки необхідно буде додати скановану копію першої сторінки паспорта для кожного учасника візиту.

Всі учасники повинні заповнити і підписати Форму для дозиметричного контролю ЧАЕС, яку необхідно мати з собою та передати  супроводжуючому персоналу ЧАЕС до початку візиту.

Заявка заповнюється без скорочень і абревіатур.

При заповненні заявки відвідувач/організатор дає згоду на виконання учасниками поїздки ряду обов`язкових вимог, в тому числі гарантує що учасники поїздки:
 • ознайомлені з цими умовами та правилами перебування на території зони відчуження, розміщеними на сайті visit.chnpp.gov.ua;
 • не мають медичних протипоказань для перебування в зоні з підвищеним рівнем іонізуючого випромінювання, вплив, спричинений за рік, не перевищує 0,9 мЗв;
 • дають згоду на обробку персональних даних;
 • перед початком візиту нададуть  відповідальному персоналу ЧАЕС в паперовому вигляді заповнену і підписану форму з дозиметричного контролю на ЧАЕС для кожної персони.
 
Крім того, відвідувач/організатор зобов'язується до початку візиту проконтролювати наявність у учасників:
 • посвідчення особи, відповідного заявленому при подачі Заявки;
 • заповненої та підписаної форми з дозиметричного контролю на ЧАЕС.

Оплата (повна передоплата) відвідування в зазначені терміни здійснюється:
 • для юридичних осіб та ФОП за банківськими реквізитами;
 • для фізичних осіб будь-яким з методів, пропонованих на сторінці електронної подачі Заявок "Візит".

Після перевірки даних і підтвердження отримання оплати, Чорнобильська АЕС не пізніше, ніж за сім днів до візиту надішле відвідувачу/організатору необхідну інформацію і докладні інструкції щодо відвідування.

За результатами розгляду заявки буде підготовлена та погоджена програма, яка є підставою для в`їзду на територію Чорнобильської АЕС, або надана вмотивована відмова у відвідуванні.

Підставами для відмови у відвідуванні зони відчуження і зони безумовного (обов`язкового) відселення є:
 • недосягнення зазначеними особами вісімнадцятирічного віку;
 • надання в заявці недостовірних даних;
 • настання несприятливих погодних умов;
 • загроза виникнення надзвичайної ситуації або пожежі у пожежонебезпечний період;
 • виконання ремонтних (науково-дослідних, технологічних) та інших робіт, які унеможливлюють перебування сторонніх осіб на території зони відчуження і зони безумовного (обов`язкового) відселення;
 • в разі отримання від правоохоронних органів інформації про причетність особи до терористичної діяльності;
 • непроведення оплати у встановлені терміни;
 • в інших випадках, виходячи з норм законодавчих і нормативних актів, в тому числі розпорядчих документів організацій вищого рівня, наглядових, контролюючих організацій, що роблять неможливим організацію відвідування.

Всі візити на Чорнобильську АЕС з ознайомчою метою є одноденними.

Проїзд на ДСП ЧАЕС здійснюється з м. Славутича (Київська область, Україна) залізничним транспортом. У разі самостійного в`їзду відвідувача на територію зони відчуження через КПП «Дитятки»/«Паришів», час і місце приєднання до базової групи будуть уточнені під час організації візиту.

Під час візиту ДСП ЧАЕС забезпечує транспортування зі Славутича на Чорнобильську АЕС залізничним транспортом, автомобільний транспорт для пересування на майданчику, доступ в приміщення/об`єкти згідно з маршрутом, інформаційний супровід українською/російською/англійською мовами, радіаційний контроль, засоби індивідуального захисту, обід.

Проїзд в/з м.Славутич(-а),а також, за необхідності, поселення в готелі/хостелах міста відвідувач/організатор здійснює самостійно.

У разі відмови/скасування візиту з вини Чорнобильської АЕС, або через несприятливі умови чи загрози виникнення надзвичайної ситуації, пожежі, виконання ремонтних і інших робіт, повернення оплати здійснюється в 15-денний термін на рахунок, з якого були отримані кошти, в розмірі 100% від сплаченої суми в гривневому еквіваленті. За бажанням відвідувача візит може бути перенесений на іншу дату за погодженням. У разі скасування візиту з причин, відмінних від вищевказаних, оплата не повертається.

У разі необхідності ДСП ЧАЕС надає після закінчення візиту акти наданих послуг.

ДСП ЧАЕС не несе відповідальності за будь-які збитки, заподіяні здоров`ю, майну відвідувача/організатора - нанесені до, під час, після відвідин іншими відвідувачами, організаторами відвідування, третіми особами, а також через вплив радіації та інших шкідливих чинників, стихійним лихом, тваринами тощо.

ДСП ЧАЕС не несе відповідальності за будь-які збитки, заподіяні здоров`ю, майну відвідувача/організатора - нанесені до, під час, після відвідування діями або бездіяльністю служб, що забезпечують порядок автомобільного руху, комунальних або інших служб, які обслуговують відвідувачів/організаторів. Розміщенням заявки на сайті ДСП ЧАЕС відвідувач/організатор підтверджує, що він ознайомлений та повністю погоджується з усіма умовами відвідування ДСП ЧАЕС.
Причеплені файли: