Умови надання послуг з відвідування Чорнобильської АЕС по маршруту "Базовий"

Іноземні та українські групи відвідувачів і окремі громадяни можуть відвідати ДСП ЧАЕС з ознайомчою метою.

Послуги з прийому та інформаційного супроводу є платними. Оплата здійснюється за затвердженими тарифами.

Формування групи починається з подачі он-лайн заявки на відвідування на сайті ДСП ЧАЕС visit.chnpp.gov.ua

Заявку на відвідування можуть надати як окремі громадяни, так і групи чисельністю не більше 15 осіб. Оформлення групової заявки здійснюється через організатора, при цьому інформація в заявці надається персонально по кожному учаснику групи.

При оформленні групової заявки організатору надається знижка:
 • для групи чисельністю 5-10 осіб - 10%;
 • для групи чисельністю 11-15 осіб - 15%.

Заявка на відвідування подається завчасно, але не пізніше, ніж за 14 календарних днів до дати візиту.

У заявці необхідно надати такі відомості:
 • особисті дані фізичної особи або юридичні реквізити установи, які організовують візит, а також дані для зв`язку;
 • прізвище, ім`я, по батькові, громадянство, дані паспорта або іншого документа, що посвідчує особу кожного члена групи, дані про розмір одягу, взуття. У разі, якщо організатор бере участь у візиті, він надає дані і на себе.

Крім того, при оформленні Заявки необхідно буде додати скановану копію першої сторінки паспорта для кожного учасника візиту.

Заявка заповнюється без скорочень і абревіатур.

При заповненні заявки відвідувач/організатор візиту гарантує, що учасники поїздки:
 • ознайомлені з даними Умовами та правилами перебування на території зони відчуження, розміщеними на сайті visit.chnpp.gov.ua;
 • не мають медичних протипоказань для перебування в зоні з підвищеним рівнем іонізуючого випромінювання, вплив, спричинений за рік, не перевищує 0,9 мЗв;
 • дають згоду на обробку персональних даних;
 • покинуть санітарно-захисну зону ЧАЕС до 16:30 дати візиту.

Оплата (повна передоплата) відвідування здійснюється будь-яким з методів, пропонованих на сторінці електронної подачі Заявок "Візит", і в зазначені терміни.

Після перевірки даних і підтвердження отримання оплати, Чорнобильська АЕС не пізніше, ніж за сім днів до візиту надішле відвідувачеві/організатору необхідну інформацію і докладні інструкції по відвідуванню.

За результатами розгляду Заявки буде підготовлена та погоджена програма, яка є підставою для в`їзду на територію Чорнобильської АЕС або надано вмотивовану відмову у відвідуванні.

Підставами для відмови у відвідуванні зони відчуження і зони безумовного (обов`язкового) відселення є:
 • недосягнення зазначеними особами вісімнадцятирічного віку;
 • надання в Заявці недостовірних даних;
 • настання несприятливих погодних умов;
 • загроза виникнення надзвичайної ситуації або пожежі у пожежонебезпечний період;
 • виконання ремонтних (науково-дослідних, технологічних) та інших робіт, які унеможливлюють перебування сторонніх осіб на території зони відчуження і зони безумовного (обов`язкового) відселення;
 • в разі отримання від правоохоронних органів інформації про причетність особи до терористичної діяльності;
 • непроведення оплати у встановлені терміни;
 • в інших випадках, виходячи з норм законодавчих і нормативних актів, в тому числі розпорядчих документів вищестоящих, наглядових, контролюючих організацій, що роблять неможливим організацію відвідування.

Всі візити на Чорнобильську АЕС з ознайомчою метою є одноденними.

Проїзд на ЧАЕС здійснюється з м.Славутич (Київська область, Україна) залізничним транспортом. У разі самостійного в`їзду відвідувача на територію зони відчуження через КПП «Дитятки»/«Паришів», час і місце приєднання до базової групи будуть уточнені при організації візиту.

Під час візиту ДСП ЧАЕС забезпечує транспортування зі Славутича на ЧАЕС залізничним транспортом, автомобільний транспорт для пересування на майданчику, доступ в приміщення/об`єкти згідно з маршрутом, інформаційний супровід українською/російською/англійською мовами, радіаційний контроль, засоби індивідуального захисту, обід.

Проїзд в/з м.Славутича, а також, при необхідності, поселення в готелі/хостелах міста відвідувач/організатор здійснює самостійно.

У разі відмови/скасування візиту з вини Чорнобильської АЕС, або через несприятливі умови або загрози виникнення надзвичайної ситуації, пожежі, виконання ремонтних і інших робіт, повернення оплати здійснюється в 15-денний термін на рахунок, з якого були отримані кошти, в розмірі 100% від сплаченої суми в гривневому еквіваленті за курсом НБУ на дату повернення. За бажанням відвідувача візит може бути перенесений на іншу дату за погодженням. У разі скасування візиту з причин, відмінних від вищевказаних, оплата не повертається.

При необхідності ЧАЕС надає після закінчення візиту Акти наданих послуг.

ДСП ЧАЕС не несе відповідальності за будь-які збитки, заподіяні здоров`ю, майну відвідувача/організатора - нанесені до, під час, після відвідин іншими відвідувачами, організаторами відвідування, третіми особами, а також впливу радіації та інших шкідливих чинників, стихійним лихом, тваринами тощо.

ДСП ЧАЕС не несе відповідальності за будь-які збитки, заподіяні здоров`ю, майну відвідувача / організатора - нанесені до, під час, після відвідин діями або бездіяльністю служб, що забезпечують порядок автомобільного руху, комунальних або інших служб, які обслуговують відвідувачів / організаторів.

Розміщенням заявки на сайті ДСП ЧАЕС відвідувач/організатор підтверджує, що він ознайомлений та повністю погоджується з усіма Умовами відвідування ДСП ЧАЕС.